candle Edgar Allan Poe - Start candle


Edgar Allan Poe - portret
Witaj na stronie poświęconej amerykańskiemu poecie i pisarzowi Edgarowi Allanowi Poe!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się kto był ojcem chrzestnym horroru i opwiadań grozy, a także prekursorem powieści detektywistycznej, to jesteś na właściwej drodze do poznania prawdy. Kim był człowiek który zyskał to miano, co stworzył, w jakich okolicznościach życia i przede wszystkim jak wyglądały pierwsze utwory tego wszyskiego możesz się tu dowiedzieć.
Jeśli zawitałeś tu nieprzypadkowo i wiesz o tej postaci sporo, to zapraszam dalej, czuj się jak w domu, jeśli jednak jesteś troszeczkę zagubiony, to proponuję zerknąć niżej na krótkie opisy dalszych stron.
Biografia Życie tworzy czasem niesamowite scenariusze. Do takich należy niewątpliwie ta biografia. Dlatego tym, którym postać E. A. Poe nie jest znana polecam zajrzeć na tą stronę. Natomiast znawców i miłośników tej postaci zachęcam do przeczytania o tajemniczej śmierci poety i różnych teorii na ten temat.
Twórczość Tutaj znajdziesz noty literackie zaczerpnięte z różnych, polskich wydawnictw. Możesz przybliżyć sobie sylwetkę pisarza, dowiedzieć się o czym pisał, jaki był i co charakteryzuje twórczość E. A. Poe.
Utwory Jak sama nazwa wskazuje tutaj znajdziesz esencję mojej strony. Znajduje się tu lista utworów (poezja i proza) jakie napisał E. A. Poe. Niestety nie jest to pełna bibliografia. Za to na pocieszenie mogę dodać że kryje się tu również mała biblioteka - niektóre pozycje można sobie poczytać.
Linki Jeśli szukasz więcej informacji o E. A. Poe lub nie mogłeś przeczytać tego co byś chciał to zapraszam do odwiedzenia stron, które się tu kryją. Do niektórych odsyłaczy dołączyłam krótki opis najciekawszych (moim zdaniem) wiadomości, które można znaleźć na danej stronie.
I cała reszta Tu znajdziesz ciekawostki których nie zdołałam przypisać i wcisnąć pod któryś z powyższych działów.
Napisz Jesli masz jakieś uwagi, zauważysz jakieś błędy lub chcesz podzielić się jakimiś ciekawostkami dotyczącymi E. A. Poe, które mogłabym zamieścić na mojej stronie to zachęcam do mailowania.

Edgar Allan Poe - 2002 ÷ 2006